Blog > Komentarze do wpisu

PROGNOZA POGODY

http://www.johanku.com

 

Jaka zima była i jest, każdy widzi, ale ja wcale nie chcę pisać o pogodzie, chociaż ona ma duży wpływ na modę! Tegoroczna zima i to taaaka, i to wszędzie na kuli ziemskiej idealnie napędza rynek dzianin i gwarantuje wielką modę na dzianiny na następne sezony.
Zresztą, niezależnie pod warunków pogodowych, rynek ten podnosi się po dość krótkim okresie lat 90-tych, kiedy z pozoru w sferze dzianin niewiele się działo, a jak już to głównie były to dzianiny maszynowe.
Nas interesuje dziewiarstwo ręczne, którego wysoka fala zaczęła wzbierać jakiś czas temu w USA, zresztą wraz z innymi rękodziełami.
Dlaczego tam? Kluczem jest czas, czas wolny, który trzeba zagospodarować i na tym zarobić - zarabiają oczywiście najwięcej dostawcy surowców. Zresztą tamtejszy rynek rękodzieła nie jest jednolity, lecz przeżywa renesans, to pewne. W dodatku bogactwo materiałów i surowców powoduje, że każdy znajduje coś dla siebie.
W dziewiarstwie dzieje się dużo. Powróciły włóczki ręcznie i to własnoręcznie przędzione, jest dużo małych farm, które sie specjalizują w hodowli nie tylko owiec, ale innych włóczkonośnych zwierzątek. Przemysł także dostarcza coraz większej gamy włóczek.
Pojawiły się w wielu domach kołowrotki i wszelkie inne urządzenia pomagjące w przędzeniu, dzianiu, tkaniu. Czy jest to powrót domowych rzemiosł na dłużej, czy fala mody, która jutro ustąpi nowej, innej? Nawet jesli tak sie stanie, to na tej wysokiej fali czynnego zainteresowania dziewiarstwem wyrastają projektanci - będzie ich coraz więcej i to oni pociągną wielką modę na dzianiny, nadając im nowoczesne formy.
Myślę, że każdy kto opanował podstawy dziania, powiniem tworzyć własne wzory. W latach 80-tych to Polska była źródłem ciekawych modeli i inspiracją dla ościennych krajów.
W naszej strefie klimatycznej dzianiny są stałym elementem mody, więc warto w nie inwestować, także talent!
Bywając na tegorocznych wyprzedażach warto zwracać uwagę na dzianiny - będą coraz modniejsze.
A w designie dzieje się wiele ciekawego - dziwnego też - pokzuję na fotach, że nadciągają Chińczycy...

piątek, 05 marca 2010, dzianamafia

Polecane wpisy

  • MODNE LATO

    Kilka dni temu była doć miła pogoda, pochmurno, ale dość ciepło. Siedziałam ze znajomymi w kawiarnianym ogródku i zawodowego nawyku popatrywałam na przechadzają

  • WIELKI WÓR

    (Szanowni Czytelnicy, to jest przedostatni odcinek przed wakacjami, przerwa potrwa do połowy sierpnia, przepraszam. Dzisiejszy odcinek sponsoruje Czarcik ) Z

  • VA BANK!

    (Dziś odcinek wyjątkowo i dodatkowo, bo jednak nie życzymy sobie, żeby Ktoś się zastrzelił :D ) Nastały dni, które słabo pamietam, oprócz tego, że robiłam na

Komentarze
Gość: chris.maniak@yahoo.co.uk, 82.132.139.*
2010/03/08 11:38:33
Witam

Pan Johan Ku poprosił mnie jeśli jest taka mozliwosc aby podpisać jego zdjęcie jego imieniem lub/ oraz linkiem do Jego portfolio lub też zawrzeć wzmianke o nim w artykule, przepraszamy oraz dziekujemy.

Serdecznie pozdrawiamy
Johan Ku/ Krzysztof Maniak
-
2012/01/19 23:19:43
Małgosiu już nie ma pół roku - pamiętajcie o niej
-
2012/07/19 20:59:18
To już rok bez Małgosi, ale blog jest odwiedzany...
A dopóki jest odwiedzany i komentowany, dopóty będzie istniał...
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.
-
Gość: Dzianiny, 193.239.136.*
2013/03/25 15:18:48
Alez modelka i dzianinka tez niczego sobie :) Pozdrawiam!
-
2013/11/12 13:20:29
Jak Wy dziewczyny może nosić tak wysokie buty na koturnie, szpilki? Przecież możecie sobie spokojnie skręcić kostkę, jak tak chodzicie po chodnikach w takich wysokich butach. To jak próba popełniania samobójstwa, serio! Jak nie umiecie chodzić w takim obuwiu, to go nie noście, bo wyglądacie śmiesznie! to ja juz wole majtki ocieplane >.>
.